HATIRA ORMANI

25 Şubat 2016

AVUKAT NOYAN ÖZKAN HATIRA ORMANI

22.02.2014 Cumartesi günü Urla’nın Kadıovacık Köyünde kurulan ‘Avukat Noyan Özkan Hatıra Ormanı’ törenine avukat olan kızımla beraber katılarak bizde bu mutluluğa ortak olduk.

İzmir Barosu, geçen yıl ölen eski baro başkanlarını bu şekilde unutmadıklarını ortaya koymuştur.Bu ormanın kurulmasında özellikle Noyan Özkan’ın çevreci kimliği haklı olarak öne çıkmıştır. Artık, Noyan Özkan burada da yaşayacaktır, doğa severler tarafından verdiği mücadeleler hiç bir zaman unutulmayacak, daima sevgi ile anılacaktır.Yaptıkları tüm doğa severlere ve çevrecilere ışık tutacaktır.

imaj1

1953 yılında Zongldak’ta doğan Noyan Özkan 1978 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.Maiyet memurluğu, Koyulhisar,Yomra ve Ulus kaymakamlığı yapmıştır.1983 yılından itibaren İzmir’de serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. 2000-2002 yıllarında İzmir Barosu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

imaj2

imaj3

Noyan Özkan ,Türkiye Çevre Mücadelesi Tarihinin en önemli isimlerinden biridir. İzmir Barosunun katkıları ile kurulan Noyan Özkan Hatıra Ormanı’na ilk fidanlar kalabalık bir avukat ve doğa sever tarafından törenle dikilmiştir.

imaj4

İzmir Barosu Başkanı Ercan Demir, Noyan Özkan’ın eş ve kızının da katıldığı törende yaptığı konuşmada; ‘Noyan Özkan’ın unutulmadığını, burada da herkes gördü.’ dedi.

imaj5

Oyun oynadığını sanan bu çocuklar bir gün gelecek diktikleri bu fidanlarla gurur duyacaklardır.

imaj7

Artık bu ormanda benimde bir ağacım olacak.

Sevdiklerimiz için ağaç dikerek onların anısını yaşatalım.

noyanozkanwpadmin